Vážení rodiče,
chcete, aby i na Vaše děti promluvila Řeka, aby viděly tmavé stíny pstruhů pod lodí a zelené vážky? Aby se probouzely do ranní mlhy nad vodou a zamilovaly si modravou barvu lesů?
Pak jste tady správně.

Zvažujete-li, kam poslat děti na prázdniny, prohlédněte si naše stránky, fotky z akcí (chráněno heslem, nutná registrace), deníky… Získáte tak alespoň základní představu o tom, co Vaše ratolesti na našich akcích čeká. Skutečnost je ale vždy mnohem, mnohem bohatší.

Veškeré naše akce organizují a zajišťují zodpovědní lidé, kteří prošli naším táborem a které hned tak něco nepřekvapí. Berou na sebe zodpovědnost za Vaše děti zdarma a ve svém volném čase. Jsme si dobře vědomi rizik, která jsou spojena s podobnými sportovními akcemi a snažíme se jim předcházet. O děti je postaráno 24 hodin denně, zajištěn je dohled zdravotníka a vedoucích, jezdí s námi zkušené kuchařky.

Všechny naše tábory, kurzy a výlety jsou určeny pro sportovně zaměřené děti, které snesou trochu nepohodlí, jsou samostatné, zvládají základní hygienické návyky a obejdou se bez televize, telefonu a internetu (tedy alespoň těch pár dní v roce).

Vodácký putovní tábor je poměrně fyzicky náročná záležitost a nedoporučujeme jej pro děti mladší 9 let. Nemějte obavy, pokud Vaše děti dosud nikdy nepoznaly, co je to „jet na vodu“. Parta kamarádů je rychle pohltí, se vším se rychle seznámí a všechno rychle zvládnou. Horní věková hranice je poněkud „klouzavá“, protože děti nám průběžně dorůstají v bocmany a kapitány. Obecně však platí limit 15-ti let, starší mohou jet po dohodě s hlavním vedoucím (admirálem).

Každý rok organizujeme i další akce. Jedná se o jarní a podzimní víkendové výlety (turistika, kola, voda), zimní lyžařské kurzy a putovní tábory na Vltavě. Nabídka je vždy na internetu s dostatečným předstihem
Děti s námi obvykle jezdí řadu let a my z toho máme opravdu radost. Je to pro nás totiž jakási „značka kvality“ a projev důvěry ze strany rodičů.

Formality a organizační informace

Snažíme se maximum formalit řešit prostřednictvím internetu. Padla-li Vaše volba na Suchou nohu, zaregistrujte Vaše dítě na našich stránkách (na jednu e-mailovou adresu může být registrováno až 5 uživatelů). Pak už stačí si jen vybrat akci, na kterou svoji ratolest pošlete. Vedoucímu akce přijde upozornění e-mailem a ten Vám následně prostřednictvím rezervačního systému (také e-mailem) Vaši přihlášku (rezervaci) potvrdí.

Nemáte-li přístup na internet, můžete poslat přihlášku na korespondenční adresu klubu

Duha Suchá noha, pobočný spolek
Žalovská 431/34, Praha 8, Čimice, 181 00

Přihlášení dítěte na tábor je závazné až po zaplacení, do té doby je pro nás přihláška pouze informativní. Při krátkodobých akcích se platí většinou až na místě. Samozřejmě, že nastanou-li nějaké vážné důvody, pro které se Váš syn/dcera nemůže tábora zúčastnit, strhneme Vám pouze storno poplatky a zbytek částky vrátíme.

Storno poplatky jsou:

  • odhlášení více než 30 dní před odjezdem 20 %,
  • odhlášení méně než 30 dní před odjezdem 50 %.

Platbu proveďte převodem z účtu nebo složenkou na účet 1024910791/5500.

Dokumenty potřebné k odjezdu:

  • vyplněný list účastníka včetně prohlášení o bezinfekčnosti
  • lékařské potvrzení o zdravotním stavu dítěte
  • kopie karty zdravotní pojišťovny

Kontaktní telefony v průběhu roku:

  • Erika Vrecionová (Belzová) 602 148 960
  • Kryštof Kadlec 774 660 333
  • Jan Smetana 737 864 584
  • Radek Honický 605 592 714

Telefony na vedoucí jednotlivých táborů jsou uvedeny v nabídce akce a jsou k dispozici v průběhu tábora.

Děti vždy potěší dopisy z domova. Dopis je určitě vhodnější, než denní dotazy mobilním telefonem, zda se Pepíčkovi nestýská po babičce a jestli neprší a není moc bláta.
Situace nebývá tak kritická, v případě pochyb neváhejte zavolat přímo admirálovi.

Dětem můžete na tábor psát dopisy a pohledy na adresu:

Poste restante VTK Suchá noha
Jméno adresáta
381 01 Český Krumlov
Další případné možnosti si ověřte při odjezdu na tábor.