I v letošní sezóně připravujeme vodácký putovní tábor na nejkrásnější české řece – na Vltavě. Je určen pro děti od 9 – 15 let (starší zájemci se mohou přihlásit jen po dohodě s admirálem turnusu), jak pro zkušené, tak i pro začátečníky, prostě pro ty, kteří chtějí strávit část prázdnin s dobrou partou na vodě, užít si her uprostřed lesů, výletů, koupání, večerních táboráků a vůbec všeho, co k tomu patří.
„Našim“ dětem se snažíme přiblížit krásu prázdnin na vodě a pobytu v přírodě bez televize a internetu, mobilních telefonů, atp. Důraz klademe na samostatnost, pobyt v kolektivu, kladný vztah k přírodě, neobvyklé zážitky a tábornické dovednosti.
Plánovaná trasa: prostě po řece "dolů" :-) (uvidíme Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatou Korunu, konec na Dívčím kameni nebo ještě dál)
 
I. turnus - Miloš Nigrin 1.7. - 16.7.2022 (tel. 603 486 757)
Cena tábora: 5100 Kč
Cena tábora zahrnuje: dopravu z Prahy a zpět, poplatky za táboření, stravu (5x denně, pitný režim), pojištění, půjčení materiálu (lodě, pádla, vesty, stany, tábornický materiál), zkušené vedoucí, doprovodné vozidlo.
Nutná podmínka: znalost plavání (bez problémů uplavat min. 50m)
schopnost ujít bez problémů 10 km
Podmínkou účasti je rezervace zde na WEBU nebo e-mailová přihláška (
www.suchanoha.cz, sucha.noha@seznam.cz) a
zaplacení poukazu převodem na běžný účet číslo 1024910791/6100 nejpozději do 15.6.2021, variabilní symbol = datum narození dítěte ve formátu ddmmrrrr . Pokud potřebujete fakturu pro zaměstnavatele, vystavíme Vám ji na požádání.
Otázky, které Vás mohou napadnout – prosím čtěte!
- V jakém věku nejlépe dítě poprvé na tábor poslat?
Doporučujeme věk 10-14 let . Pro děti mladší je tábor fyzicky náročný, někdy i hůře zvládají provoz (sušení věcí, balení…). Děti starší mohou mít problém s adaptací na styl tábora – ne zcela komfortní spaní ve stanu, opakované balení věcí, hry v přírodě, absence techniky. Pokud chcete poslat dítě mimo toto věkové rozmezí, prosím, konzultujte s námi mailem či telefonicky.
2. Jak budu spát?
Děti spí ve stanu, většinou po 2, někdy i 3. Stan je naučíme postavit, složit. Pomůžeme i na začátku event. s balením karimatky či spacáku
3. Jak budu jíst?
Pokud se ten den splouvá řeka, pak je oběd v průběhu cesty – pečivo s pomazánkou. Jíme z ešusu, který si každý po jídle umyje v horké vodě, opláchne v pitné studené vodě. Pokud dítě nějaké jídlo nejí, řešíme individuálně, vařit však denně pro někoho extra nelze. Pro vegetariány jsme ochotní jídelníček částečně upravit, pro vegany však nejsme schopni zajistit dostatečný příjem bílkovin! Takové dítě buď musí mít s sebou bílkovinové doplňky, nebo musí zvolit jiný tábor. První den dojíš svačinu z domova, večer zpravidla opečeme buřty. Další dny už budeme vařit společně. Snídaně většinou pečivo s marmeládou, máslo, kornfleky. Obědy jsou teplé, vaříme a ohni (každý den nakupujeme, lednici samozřejmě nevozíme!), svačina ovoce, sušenka, večeře většinou též teplé – odvíjí se i od počasí, v horkých dnech mohou být saláty a pečivo.
4. Jak se budu mýt?
Ráno se společně koupeme v řece, je to osvěžení, povzbuzení do dalšího dne. Každý si vyčistí zuby s použitím pitné vody. Některá tábořiště disponují sprchami s teplou vodou za poplatek, není to však pravidlo.
5. Co když mi nebude dobře?
Jezdí s námi zkušení zdravotníci, pokud se stane úraz, či stav vyžaduje ošetření v nemocnici, dítě samozřejmě dovezeme k lékaři a rodiče uvědomíme telefonicky.
6. Co když mám nějaký problém? (například je mi v noci zima, něčemu nerozumím, nevím, jak sbalit batoh…cokoli)
Dojdi, prosím, za kýmkoli z vedoucích – vyber si toho, komu se Ti to bude nejlépe říkat. Klidně se svěř někde stranou, vše se dá vyřešit. Nevolej domů mamince/tatínkovi, většinou je daleko, nepomůže a navíc budou nešťastní, že dítě není spokojené. Máme erární spacák, půjčíme, koupíme ztracený kartáček na zuby…zkrátka když s námi děti mluví, dá se vše vyřešit.
7. Chci mít s sebou mobilní telefon.
To není vůbec dobrý nápad. Jednak se může zničit, je těžké se o něj starat na vodě, ve stanu, v lese… A navíc si chceš přece užít vodu, kamarády, trochu se osamostatnit. A to přesně mobil neumožňuje. Rodiče můžeme ujistit, že vše potřebné se dozví od nás, jakýkoli problém zavoláme sami, případně pokud oni chtějí mít zpětnou vazbu v průběhu tábora, mohou zavolat nám, vše sdělíme či dítě předáme k telefonu. Časté volání s rodiči většinou dítěti znemožní si tábor užít a je to pak škoda pro všechny.
8. Potřebuji speciální oblečení?
Na stránkách SN najdeš doporučený seznam věcí. Důležité je mít věci, které jsou praktické, ozkoušené, nevadí, když se umažou, jsou vhodné do nepříznivého počasí.
9. Na vodě jsem nikdy nebyl, neumím to.
Plavíme se na laminátových pramicích, každá posádka má loď, na které je dospělý, který za loď zodpovídá, vše Tě naučí. Máme také kanoe, na kterých se střídáme dle zájmu, aby si každý vyzkoušel i jízdu na kanoi. Šlajsny proplouváme organizovaně, pod dohledem nad i pod šlajsnou.
10. Jak se budou stěhovat věci? (batohy, stany…) Povezu vše na lodi?
Na lodi vezeme v hobocích (plastové barely) jen nejnutnější oblečení na případnou nepřízeň počasí či převlečení po vykoupání. Ostatní bagáž převážíme autem (z důvodu prostoru balíme extra karimatky, spacáky, proto je dobré mít na ně obaly).
11. Vrátíte nám peníze, když dítě odjede z tábora dříve?
Optimální je, když si děti užijí celý tábor – je rozehraná celotáborová hra, kdy soutěží posádky spolu, děti se učí dovednostem, které jim umožní povýšení na různé hodnosti (viz web SN), povýšení je rituál, který se odehrává u ohně, nejvíce samozřejmě u toho posledního, tedy dřívější odjezd toto všechno znemožní nejenom tomu, kdo odjede, ale i ostatním.
Storno podmínky jsou jasně uvedeny na stránkách SN, v případě, že dítě odjede z tábora dříve, je storno poplatek 100%. Výjimkou může být závažná událost v rodině, pak event. vrácení poměrné částky projedná představenstvo SN na pravidelné schůzi na základě Vaší písemné žádosti.
12. Když zavolá dítě domů, že má problém….
Informujte nás, prosím, co nejdříve, rádi budeme řešit, ale musíme vědět co. Pokud si dítě stěžuje telefonicky, avšak nám se nesvěří, pak nemůžeme pomoci. V dnešní době je jednodušší poslat sms či zavolat, než řešit něco přímo. Je dobré se to ale učit ať už se jedná o děti či dospělé.